» 
»
 

Yurtta hava nasıl olacak? 02.01.2017

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli parçalı ve çok bulutlu olacak. Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya, Niğde, Konya, Karaman, Mardin ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 2 Ocak Pazartesi güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, ülke geneli bugün parçalı ve çok bulutlu olacak. Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Antalya, Niğde, Konya, Karaman, Mardin ile Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçmesi tahmine diliyor. Yağışların, Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç kesimlerinde ise buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görülecek.

Hava sıcaklıkları ise yurdun batı bölgelerinde 1 ile 3 derece artacak. İç ve doğu kesimlerde ise 2 ile 4 derece azalacak. 2 Ocak 2017 hava durumu illere göre şöyle; Ankara -2 derece parçalı ve çok bulutlu, İstanbul 8 derece parçalı bulutlu, İzmir 10 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 6 derece parçalı bulutlu olacak. Adana 9 derece parçalı ve çok bulutlu, kıyıları aralıklı olarak sağanak ve iç ile yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

Antalya 14 derece parçalı ve çok bulutlu, kıyıları aralıklı sağanak yağışlı, iç ve yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. Samsun 10 derece parçalı ve çok bulutlu, Trabzon 11 derece parçalı ve çok bulutlu, Erzurum -4 derece parçalı bulutlu ve Diyarbakır 8 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *