» 
»
 

Yurtta hava nasıl olacak? 18.01.2017

Yapılan son değerlendirmelere göre, İç Anadolu'nun kuzeybatı kesimleri, Marmara, Orta ve Batı Karadeniz ile Afyonkarahisar'ın doğu kesimleri, Antalya, Isparta, Giresun ve Trabzon çevrelerinin yağışlı, diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. 18 Ocak Çarşamba hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt genelinde hava sıcaklıkları 2 ile 4 azalarak mevsim normalleri civarında seyredecek. Yurdun batısı parçalı çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı kesimleri, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz ile Afyonkarahisar'ın doğusu, Isparta, Antalya, Trabzon ve Giresun çevrelerinin yağışlı, diğer kesimlerin ise az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Afyonkarahisar ve Isparta'nın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar olacağı tahmin ediliyor.

18 Ocak Çarşamba illere göre hava durumu şöyle; Ankara 5 derece ilk saatlerde karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı, İstanbul 8 derece çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra yağmurlu olması bekleniyor. İzmir 14 derece parçalı ve çok bulutlu, Bursa 10 derece çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı olacak.

Adana 17 derece parçalı ve az bulutlu, Antalya 16 derece çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı, Samsun 11 derece parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu olacak. Trabzon 14 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu, Erzurum -4 derece parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır 11 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *