» 
»
 

Yurtta havalar ısınacak mı? 7 Eylül Çarşamba

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta hava sıcaklıklarında 2 ile 5 derece olmak üzere artış yaşanması bekleniyor. Diğer yerlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, yurdun batı ve Doğu Anadolu kesimleri parçalı ve çok bulutlu olarak geçeceği tahmin ediliyor. Ankara, İstanbul, İzmir başta illere göre hava durumu detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen hava tahmin raporlarına göre, yurdun batı ve Doğu anadolu bölgeleri parçalı ve ara ara çok bulutlu olması bekleniyor. 7 Eylül Çarşamba günü için öğle saatlerinden sonra Hakkari'nin ve Van'ın doğu çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı, az bulutlu ve açık olarak geçeceği tahmin ediliyor. Ülke genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, 2 ile 5 derece arasında artış yaşanması bekleniyor.

Rüzgâr genellikle yurdun kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde, Güneydoğu Aandolu'nun batı ve güneybatı yönlerinden, Doğu Akdeniz'in ise kıyı kesimlerinden hafif ve ara ara orta kuvvette esmesi bekleniyor. Batı Karadeniz ve öğle saatlerinden sonra ise Orta Akdeniz kıyılarında rüzgârın kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Bazı illlere göre hava sıcaklıkları ise, Ankara 32 derece parçalı ve az bulutlu olacak. İstanbul 30 derece parçalı ve az bulutlu olacak.

İzmir 32 derece parçalı ve ara ara çok bulutlu olacak. Adana 34 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Antalya 31 derece az bulutlu ve açık, Konya 31 derece az bulutlu açık olması bekleniyor. Samsun 27 derece parçalı ve az bulutlu, Trabzon 27 derece parçalı ve az bulutlu, ancak zamanla çok bulutlu olması bekleniyor. Erzurum 23 derece parçalı bulutlu ve Diyarbakır ise 35 derece az bulutlu ve açık olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *