» 
»
 

Yurtta yağışlar etkili olacak! 2 Aralık hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Tunceli, Muş, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde ise kar olacak. Nevşehir, Sivas, Kayseri çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde de kuvvetli kar yağışı bekleniyor. 2 Aralık güncel hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahminlere göre, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu, Alanya, Eskişehir, Düzce, Karabük, Bartın ve Zonguldak çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğu kesimleri, Tekirdağ, Batı Karadeniz, Çanakkale'nin iç kesimleri, Kütahya, Balıkesir, Afyon, Uşak, Ankara, Eskişehir ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı olması bekleniyor. Bingöl, Tunceli, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli kar yağışı olacak. Bu sabah ve gece saatlerinde ise iç ve doğu kesimlerde buzlanma ile don hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklıkları ise yurdun kuzeybatı kesimlerinde 2 ile 4 derece artacak. İç ve doğu kesimlerde ise 2 ile 4 derece azalacak. 2 Aralık illere göre hava durumu ise şöyle, Ankara 4 derece parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı olarak kar yağışlı, İstanbul 11 derece parçalı bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, İzmir 11 derece parçalı ve çok bulutlu olacak.

Adana 16 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, Bursa 9 derece parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimleri kar yağışlı olacak. Antalya 16 derece parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Alanya çevreleri sağanak yağışlı, Samsun 8 derece parçalı bulutlu ve yağmurlu olacağı tahmin ediliyor.

Trabzon 6 derece parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu ve yüksek kesimleri yağmurla karışık karlı, Erzurum 1 derece parçalı ve çok bulutlu, aralıklı olarak kar yağışlı, Diyarbakır 10 derece parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri ise karla karışık yapmur ve yer yer kar yağışlı olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *