» 
 

Yüzde 20’lik ek gümrük vergisi resmi gazetede yayımlandı

'İthalat Rejimi Kararına Ek Karar' olarak çıkarılan ve belirli ülkelerde ithal edilen halı, yer döşemeleri, battaniye, mefruşat eşyası, çadır ve yapma çiçek gibi eşyalara yüzde 20 ek gümrük vergisi getirildiği bildirildi.

Resmi Gazete'nin 8 Aralık 2016 tarihli sayısında belirli ülkelerden ithal edilen birtakım ürünler için yüzde 20’lik ev gümrük vergisi getirildiği yayımlandı.

Bu 'İthalat Rejimi Kararına Ek Kararı' kapsamında verilen karara istinaden, ithal edilen halı, yer döşemeleri, battaniye, perde, yatak örtüleri, mefruşat eşyası, ambalaj için torba ve çuval, tenteler, çadırlar, yelkenler, şişme yataklar, temizlik bezleri, bazı şemsiyeler, bastonlar ve yapma çiçeklerin ithalatında ilave gümrük vergisi alınacağı duyuruldu.

Alınan karara istinaden ek vergi getirilecek ürünlerin ithal edileceği ülkeler ise AB üyesi, EFTA üyesi ülkeler, İsrail, Makedonya, Bosna-Hersek, Fas, Batı Şeria ve Gazze Şeridi, Tunus, Mısır, Gürcistan, Arnavutluk, Ürdün, Şili, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Moldova, Güney Kore, Morityus, Malezya dışındaki ülkeler olarak bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *