» 
»
 

Zahide Yetiş'le 22 Kasım'da Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oldu

Show TV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Zahide Yetiş'le programının bugünkü konuğu bitkilerin duayeni Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu oluyor. Zahide Yetiş'le 22 Kasım bölümünde, Saraçoğlu, akneli ciltler için muhteşem kür tarifleri veriyor. Ayrıntılar haberde...

Genellikle ergenlik döneminde sıklıkla görülen akneler ve sivilceler, her yaşta herkesin karşısına çıkabilir. Sivilceleri hayatınızdan yok etmek için ise bitkilerin ve doğanın mucizevi ürünlerinden faydalabilirsiniz. Bitkilerin duayeni olarak tanıdığımız Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Show TV ekranlarında hafta içi her gün 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'le programına 22 Kasım'da konuk oluyor.

Saraçoğlu, akne ve sivilce izleri için muhteşem kür tariflerini anlatıyor. Akneli ciltler için ceviz yaprağının muhteşem bir etkisi olduğunu vurgulayarak, ciltteki aknelerden kurtulmak için ceviz yaprağı kürünü anlatıyor. Akne için; 1 tutam kuru ceviz yaprağı kurusu ile 1 tatlı kaşığı lavanta çiçeğini kaynatıp, sivilcenin üzerine sürüyoruz. Ceviz yaprağı eğer tazeyse, bir yaprağı bir bardak suda kaynatarak yüzünüze sürün ve durulamayın. Sivilcenin kökünü kurutmak için de kükürtlü sabun tercih edilmelidir. 1 yemek kaşığı doğal elma sirkesi ile maden suyu da cilt temizliğinde ve aknelerin yok edilmesinde etkili bir yöntemdir.

MADEN SUYU VE SİRKE İLE PIRIL PIRIL BİR CİLT

Her evde kolaylıkla bulunan malzemelerle muhteşem bir cilde sahip olmak çok kolay. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sirke ve maden suyu ile hazırlanan bu kür sayesinde düzenli kullanım sonucunda inanılmaz etkisini göreceksiniz. Bunun için gerekli malzemeler, bir fincan elma sirkesi ve yine bir fincan maden suyu.

Doğal ve içerisinde asetik asit bulunmayan sirke içerisine maden suyunu karıştırıp, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez makyaj pamuğu ile sivilceli bölgeye sürün. Cildinize bu karışımı uyguladıktan sonra ise 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile durulayın. Sivilceler kuruyana kadar bu uygulamaya devam edin.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *