» 
»
 

Zahide Yetiş'le de bugün Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

Show Tv ekranlarında her sabah 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'le programının 8 Kasım konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, çok faydalı maydanoz limon kürü tarifi veriyor. Maydanoz limon kürü faydaları nelerdir? Detaylar haberde...

Show TV ekranlarının bilgi küpü programı Zahide Yetiş’le de 8 Kasım Salı günü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oluyor. Canlı yayına katılan Saraçoğlu, en beğenilen kürü maydanoz, limon kürünü anlatıyor. Karaciğer yağlanmalarına ve vücuttaki yağlanmalara karşı maydanoz limon kürünün faydaları saymakla bitmiyor. Son dönemlerde herkesin başının dertte olduğu ödemlerden dolayı meydana gelen şişkinliklere de oldukça iyi geliyor.

Peki maydanoz limon kürü nasıl hazırlanır?Blendera maydanozları koyuyoruz, ardından üzerine 1 adet tam limonun suyunu ve 1 bardak suyu ekliyoruz. Daha sonra robotu çalıştırıyoruz. İyice doğrandıktan sonra içerisindeki posası ile birlikte tüketilmesi gerekiyor. 10-15 süre ile her gün sabah kahvaltısından 10-15 dakika sonra bir bardak olarak tüketiyoruz. Karaciğer yağlanmasına ve yağ yakmaya yardımcı, metabolizma hastalıklarına karşı, şeker, diyabet, yüksek tansiyon, insülin direnci olanların ve şişkinlikleri olanların özellikle bu kürü tüketmesi gerekiyor.

Maydanoz suyu limon kürünün en önemli üç faydası vardır. Vücuttaki ödemin atmasında oldukça etkilidir. Düzenli kullanımında olumlu sonuçlar vermektedir. Sivilce ve cillteki lekelere karşı iyi elmektedir. Sivilceli ciltlerin tedavisinde çok etkili ve olumlu sonuçlar vermektedir. Karaciğer yağlanması ve vücuttaki fazla yağların atılmasına da yardımcı olmaktadır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *