» 
»
 

Zahide Yetiş'le de Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel'den tüyolar

Show TV ekranlarında hafta içi her gün 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'lenin 24 Ekim bugünkü programında Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel konuk oluyor. Meltem Açıkel, gençleştiren ayva maskesi tarifini açıklıyor. Ayvanın mucizevi faydaları ile muhteşem bir ayva maskesi tarifi detaylarda...

Show TV ekranlarında güler yüzü ve hoş sohbeti ile sevilen sunucu Zahide Yetiş’in sunduğu Zahide Yetiş’lenin bugünkü programında Pratik Bilgiler Uzmanı Meltem Açıkel konuk oluyor. Tonik etkisi yapan, gözenekleri açan, gençleştiren mükemmel bir ayva maskesi tarifi veren Meltem Açıkel, ayvanın vücuda etkilerini anlatıyor. Kilo vermeyi hızlandıran, solunum yollarına faydalı, mideyi kuvvetlendiren, sakinleştiren ayva aynı zamanda kalp sağlığını da korumayı başarıyor. Kanser riskini azaltan, göze kompres yapıldığında enfeksiyonlardan koruyan ayva ile gençleştiren ayva maskesi tarifi için; Su, 2 adet ayva yaprağı, 10 adet ayva çekirdeği, limon kabuğu, çok pişmiş ayva, 1 şişe maden suyuna ihtiyaç var.

Gerekli olan malzemeleri cam bir kaseye koyup önce elimizle karıştırıyoruz. Ardından ise blenderdan geçiriyoruz. Mama kıvamına gelen maskemizi göz hariç, göz çevresine, yüz ve boyun bölgesine sürülüp 15-20 dakika bekledikten sonra su ile duruluyoruz. Kavanoz içerisine koyduğumuz karışımımızı buzdolabında 1 hafta kadar muhafaza edilebiliyoruz. 25 yaşından sonra herkesin uygulaması gereken hanımların bu maskeyi haftada birkaç kez uygulaması gerekiyor. Hafif kırışıklıkları oluşan kişilerin de bu maskeyi yapması etkili olacaktır. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *