» 
»
 

Zahide Yetiş'le konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan kürler

Zahide Yetiş'le programına katılan bitkilerin duayeni Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kuru ciltler, gözaltı morlukları, vitiligo, tırnak batığı gibi rahatsızlıklara mucizevi kür tarifi veriyor. Ayrıntılar haberde...

Hafta içi her gün saat 09.30'da yayınlanan Zahide Yetiş'le programına konuk olan bitkilerin duayeni olarak bilinen Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oldu. Saraçoğlu, birbirinden etkili kür tarifleri ile pek çok hastalğa bitkisel çözüm yollarını anlatıyor. Halkın en çok şikayetçi olduğu konular üzerinde duran Saraçoğlu, kendisine yöneltilen sorular doğrultusunda az kişide görülen rahatsızlıklara da kür tarifleri veriyor. Saraçoğlu, en etkili olacak kür tariflerini canlı yayında izleyicileri ile paylaşıyor. Tırnak batığına, vitiligoya, ellerde ayaklarda uyuşmaya, kuru ciltlere, beyaz dişlere kavuşmak isteyenlere, dişeti çekilmesine, topuktaki çatlaklara işte en etkili kürler...

DİŞETİ ÇEKİLMESİ

Dişeti çekilmesine kekik kürü, bir bardak suya 1,5 tutam kekik atın ve 5 dakika dinlendirin. Ardından suyunu süzün. Kekik suyunu bir yudum alarak günde 3 kez gargara yapın.

TIRNAK BATIĞI

Tırnak batması için iki tutam ısırgan otunu kaynar suyun içerisinde 5 dakika bekletelim. Isırgan otunu su içerisinde iyice ezdikten sonra pamuğu bu suya batırıp bölgeye sürün.

BEYAZ DİŞLER

Bembeyaz dişlere sahip olmak için çilek oldukça etkili bir meyvedir. Çilek lapası ile fırçalayıp bu fırçalama haftada 3-4 kez tekrarlanırsa dişlerde beyazlama görülecektir.

KURU CİLTLER İÇİN

Cildiniz kuruysa ve cildinizi doğal yöntemlerle nemlendirmek istiyorsanız, cildi tazeleyen incir yağı oldukça etkilidir.

GÖZALTI MORLUKLARI

Gözaltındaki morluklar için üzüm çekirdeği yağı kullanılmalıdır. Cildin nemlenmesi için mutlaka gece yatmadan önce az miktar olarak uygulanmalıdır. Kırışıklık için ise nar çekirdeği yağı kullanılmalıdır.

BAĞIRSAK MANTARI

Bağırsak mantarı için aynı sefa otu oldukça faydalıdır.

VİTİLİGO

Vitiligo için en önemli bitki, yulaf samanıdır. Bir tepeleme tatlı kaşığı yulaf samanı otunu, bir bardak sıcak suda beklettikten sonra dinlendirip, sorunlu bölgeye sürülmelidir. Vitiligo olan kimsenin domates ve sarımsak tüketmemesi gerekiyor. Öte yandan güneş ışınlarına maruz kalmayın.

ELLERDE-AYAKLARDA UYUŞMA

30-35 tane kurutuşmuş kiraz sapı ile 1 tutam da ısırgan otunu birlikte kaynatıp içeceksiniz.

VARİS

Bir bardak su içerisine 5-6 gram çoban çantası otu ile kırkkilit otunu atıp 6-7 dakika kaynatıyoruz. Ardından ılımaya bırakıyoruz 10 dakika kadar demlendiriyoruz. Süzerek günde bir fincan olmak üzere tüketiyoruz.

TOPUKTAKİ ÇATLAKLAR

Yarım litre suyun içerisine 3 tutam ebegümeci otunu atıyoruz. 7-8 dakika kaynayıp ılıdıktan sonra, sıcak su döktüğümüz leğenin içerisine bu karışımı da döktükten sonra her akşam ayaklarımızı 15-20 dakika kadar bekletiyoruz.

ÇİÇEKLER BÖCEKLENİRSE

Böceklenen çiçekler için ısırgan otunu bir miktar su ile kaynatıp soğuduktan sonra sprey şeklinde çiçeklerin üzerine uygulanmalıdır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *