» 
»
 

Zahide Yetiş'le programının bugünkü konuğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

Her ay hanımların adet günleri adeta kabusa çeviren sancılarla baş edebilmenin en doğal yolu, bitkilerin mucize etkilerinden yararlanmaktadır. Zahide Yetiş'le programının 15 Kasım bölümünde konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, adet sancılarına bitkisel bir çay tarifi veriyor. Ayrıntılar haberde...

Show TV ekranlarının bilgi küpü programı Zahide Yetiş'le bugün 15 Kasım bölümünde, bitkilerin duayeni Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu konuk oluyor. Saraçoğlu, kadınların ortak sıkıntısı olan, her ayın belirli günlerinde yumurtalık ve bel bölgesinde çektiği yoğun ağrılara neden olan adet sancılarına bitkisel çözüm önerilerinde bulunuyor. Bu ağrılardan kurtulmak için ağrı kesici kullanmak da bu problemin üstesinden gelmiyor.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, adet sancıları için hanımların civanperçemi çayı içmesi gerektiğini dile getiriyor. Civanperçemi çayı, kaynar suyun üzerine bir tutam civanperçemi otunu ekledikten sonra, 5-6 dakika demlendirip günde 1-2 fincan kadar tüketilebilirsiniz. Öte yandan civanperçemi ve aslanpençesi otunu da yarımşar tutam olarak yine aynı sürede demlendirerek tüketilebilirsiniz. Menopoza giren hanımların da keten tohumunu havanda döverek suyla yutması fayda sağlayacaktır. Testere dişli aslanpençesi hormonların dengelenmesinde de büyük rol oynamaktadır.

Not: Civanperçemi çayını öneren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ağrılı ve sancılı geçen adet dönemlerine karşı civanperçemi çayının, adet başlamadan iki üç gün öncesinde uygulamaya başlamak gerektiğini, bu çayın günde sabah ve akşam bir fincan olarak tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *