» 
»
 

Zaman Belçika ve Zaman Fransa gazeteleri kapatıldı

Fransa'da yayın yapmakta olan Fetullahçı Terör Örgütü ile yakınlığı ile bilinen Zaman Belçika ve Zaman Fransa gazetesinin yayınlarına son verildiği bildirildi. Yapılan yazılı açıklamada ayrıca gazetelerin internet sitelerinin de kapatıldığı açıklandı.

Fransa'da yayın yapan Zaman France ve Zaman Fransa isimleri ile Türkçe ve Fransızca olarak yayın yapan haftalık gazetenin yayın kurulu, Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında meydana gelen gergin ortam ve bu durumun Fransa'ya da yansımasından sonra bu kararı almak zorunda kaldıklarını belirtti. Yapılan yazılı açıklamada 2008 senesinden bu yana yayın yapmakta olan Zaman France gazetesinin 15 Temmuz FETÖ'cuların darbe girişiminin ardından Fransa'da hedef haline geldiklerini ve Türk vatandaşlarının tehditlerine ve saldırılarına maruz kaldıkları iddia edildi. Açıklamada ayrıca, Zaman France gazetesi olarak Türkiye'deki darbe girişimini kesin bir şekilde kınandığının altını çizerek darbeye kalkışmış terör örgütü ile iş birliği içerisinde olmak suçu ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Yayın tarihine 2008'de başlayan France Zaman, özellikle 17-25 Aralık'tan sonra ülkede yaşayan Türkler tarafından büyük tepki almış, aboneliği olan binlerce Türk, üyeliklerini sonlandırmıştı. Aboneliklerin iptal edilmesi ile Türk vatandaşları gazetenin adresine posta göndererek ve gazeteye çağrıda bulunarak, uygulamayı sonlandırmalarını istediklerini belirtmişlerdi.

Bahsi geçen terör örgütü ile yakınlığı bilinen Zaman Belçika gazetesi de 17-25 Aralık sürecinden sonra Zaman Benelux olarak yayın yapmış, darbe girişiminin sonrasında ise internet sitesindeki faaliyetlerini sonlandırmıştı. Siteye giriş yapanlar Zaman Fransa'ya yönlendiriliyordu. Belirtilen Zaman France ve Zaman Fransa gazetelerinin kapanması ile birlikte internet sitelerinin de kapatıldığı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *