» 
»
 

Zayıflama diyeti ekmek ve makarna içerebilir

Uzmanlar zayıflamak için ekmek ve makarnadan uzak durulması gerektiği yönündeki algının yanlış olduğunu söylüyor.

Yaz aylarına yaklaşırken kilo vermek için yöntemler de araştırılmaya başladı. Zayıflamak için önemli konuların başında gelen beslenme hakkında doğru bilinenler yanlışlar da yer alıyor. Bunlardan birisi de kilo vermek için ekmek ve makarnadan uzak durulması gerektiği...

Ekmek, makarna, bulgur, arpa gibi besinlerin zayıflamak isteyenlerin beslenme programında yer alamayacağı inancının yanlış olduğunu belirten uzmanlar, günlük enerjimizi sağlayan bu besin öğelerinden mutlaka alınması gerektiğini belirtiyor.
Makarna gibi besinlerin her şekilde günlük beslenme programında yer alabileceğini söyleyen uzmanlar, önemli olan noktanın pişirme yöntemi ve tüketim miktarı olduğuna dikkat çekiyor.

DİYET LİSTESİ YETERİ KADAR KARBONHİDRAT İÇERMELİ

Sebze ile birlikte tüketildiğinde çok daha sağlılı hale geldiği belirten makarnanın zayıflama diyetlerinde de yer aldığı, yaş, fiziksel aktivite ve hastalıklar göz önüne alınarak gerektiği kadar tüketilebileceği kaydediliyor. Karbonhidrat tüketiminin yetişkin bireylerde en az 130 gram olması gerekirken, yeterli ve dengeli beslenebilmek ve günlük enerji ihtiyacını karşılayabilmek için bu tür besinlerin de alınmasının önemine dikkat çekiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *