» 
»
 

Zırhlı araç geçişinde terör örgütü bomba patlattı: 2 polis şehit

Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde zırhlı aracın yoldan geçtiği sırada terör örgütü önceden yere döşemiş oldukları bombayı infilak etti. Acı haber geldi ve 2 polis şehit oldu.1 polis ağır yaralandı.

Bugün sabah saatlerinde Van merkezde bulunan Hacıbekir Mahallesi'nde zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütü üyelerinin önceden yola tuzaklamış oldukları bombayı infilak etmesi sonucunda 2 polis memuru şehit oldu 1 polis memuru ise ağır yaralandı. Yaralı olan polis memurunun durumunun ağır olduğu ve hastanede tedavi altına alındığı açıklandı.

Ard arda şehit haberleri geliyor... Dün akşam saatlerinde Şırnak Uludere İlçesi'nde güvenlik güçleri ile terör örgütü üyeleri arasında çıkan çatışmada 1 üstteğmenin şehit olduğu bilgisi alınmıştı. Şehit haberinin ardından bugün sabah saatlerinde de Özel Harekat polisleri ile teröristlerin çatışmasında 1 özel harekat polisi şehit olmuştu. Bunun üzerine yine bir acı haber daha geldi. Bugün sabah 11:00 sıralarında Van merkez Hacıbekir Mahallesi'nin Hisar Sokağında bir patlama meydana geldi. Patlamanın zırhlı polis aracının geçişi sırasında, terör örgütü üyeleri tarafından daha önceden kurulmuş olan bombanın patlatılmasından kaynaklı olduğu ortaya çıktı.

Genel Kurmay Başkanlığı'ndan gelen açıklamalar doğrultusunda, terör örgütü üyelerinin polislere kurduğu hain tuzakta zırhlı araç içerisindeki üç polis memurundan ikisi hayatını kaybederken, diğer polis memuru ise ağır yaralandı. Ağır yaralı polis memuru tedavi altına alınmak üzere bölgeye yakın Lokman Hekim Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı polis memuru hakkında açıklama yapılmazken, olay ile ilgili bölgede hava destekli geniş bir operasyon başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *