» 
 

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Aralık 2016 itibariyle Sinan Ak oldu

Zorlu Enerji Grubu Başkanlığına Genel Müdür Sinan Ak atandı. 2016 Aralık ayı itibariyle Zorlu Enerji Genel Müdürü Ak, yatırım ve vizyona liderlik edecek.

Elektrik üretimi, satışı ve ticareti, enerji santralleri inşası, bakım ve onarımı, işletmesi, doğalgaz dağıtımı ve ticareti gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Zorlu Enerji Grubu Başkanı, şirketten yapılan açıklamaya göre Sinan Ak oldu. Peki Sinan Ak kimdir?

1995 yılında İTÜ İşletme Mühendisliğinden mezun olan ve çalışma hayatına Evgin Yatırım Menkul Değerler'de yatırım uzmanı olarak başlayan Sinan Ak, işletme yüksek lisansını ABD'de bulunan Old Dominion University'de tamamladı. Ak, Zorlu Holding bünyesinde çalışmaya 200 senesinde başladı ve 2002 yılına kadar Vestel Komünikasyon'da finans şefi olarak görev yaptı. 2006 yılına kadar Vestel Beyaz Eşya'da Finans Müdürlüğü görevini üstlenen Sinan Ak, 2006 yılı itibariyle Zorlu Enerji Grubunda çalışmaya başladı.

2006-2012 yılları arasında Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yapan Ak, Zorlu Enerji Genel Müdürü olduktan sonra Zorlu O&M Enerji Tesisleri İşletme ve Bakım Hizmetleri AŞ ve Zorlu Endüstriyel ve Enerji Tesisleri İnşaat Ticaret AŞ'nin genel müdürlük görevini de aynı anda yürüttü. Yurt dışı yatırımlara yön vererek İsrail ve Pakistan'daki operasyonların geliştirilmesinde önemli rol oynayan Ak, 1 Aralık 2016 tarihi itibariyle Zorlu Enerji Grubu Başkanlığına atandı.

Zorlu Enerji Grubu Başkanı Sinan Ak, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Avrasya, Asya Pasifik, Avrupa, Enerji İş Konseyi, Yurt Dışı Yatırımlar, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu-Türkiye Bölümü (GÜNDER), Güneş Enerjisi Yatırımcılar Derneği (GÜYAD), Enerji Ekonomisi Derneği ve Elektrik Ticareti Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerini de devam ettirmekte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *