» 
 

Zorunlu trafik sigortası primleri düşmezse Hazine devreye girecek

Zorunlu Trafik Sigortası hakkında Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek önemli açıklamalarda bulundu ve sektörü uyardı. Primlerde başlayan düşüş eğiliminin fiyatlara yansıtılmasını akdi halde Hazine’nin bu konudaki yetkisini kullanacaklarını belirtti.

Gündem hakkındaki konuları değerlendiren Mehmet Şimşek zorunlu trafik sigortası primlerindeki bir dönem yaşanan yükselmenin 2011 yılında bazı yargı kararları sonrasında zarar eden firmalardan kaynaklandığını ancak Nisan ayı sonunda çıkarılan bir karar neticesinde artık öngörülebilirliğin arttırıldığını ifade etti.

Vatandaşların, yapılan bu düzenleme sonrasında primlerde düşüş beklentisi içine girdiklerini belirten Şimşek, primlerde artışın durduğunu ancak yine de sistemi takip edeceklerini ve yeni düzenleme sonrasında fiyatlarda da indirim yapılması gerektiğini belirtti. Bu düşüş olmazsa da Hazine’nin yetkileri dâhilinde gerekeni yapacaklarını söyledi.

Kıdem tazminatı hususunda da değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Şimşek, yapılan uygulamalarda her zaman işçinin yanında yer aldıklarını ve onların yararına düzenlemeler yaptıklarını belirterek, neden karşı çıktıkları konusunun anlaşılır olmadığına değindi. Şimşek, önümüzdeki 3,5 yıllık dönemde kapsamlı bir yol haritası eşliğinde hareket edeceklerini belirterek uygulanacak reformalar ile birlikte Türkiye’yi daha yüksek gelir grubundaki ülkelere dahil etmeyi planladıklarını da ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *