Zuckerberg kızı için Facebook'tan ayrılıyor 2 ay babalık izninde

Geçtiğimiz Temmuz ayında eşi Priscilla Chan ile birlikte bir kız bebek beklediklerini açıklayan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook profilinden yaptığı açıklamada kızı dünyaya geldikten sonra iki ay babalık izni alacağının bilgisini verdi.

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu Facebook'un kurucusu Zuckerberg, bunun çok kişisel bir karar olduğunu ifade ederek izinli olduğu dönemde kimin yerine vekalet edeceği konusunda ise henüz bir bilgi vermedi. 31 yaşındaki Facebook CEO'su Zuckerberg'in yanı sıra, Facebook çalışanlarının izin işlemleri oldukça enteresan. Facebook çalışanları ücretli olarak 4 ay babalık izni kullanabiliyor ve bu izni bebeğin doğumundan sonraki bir yıl içinde ne zaman isterlerse kullanabilme hakları da mevcut.

Açıklamasına bir bebek arabası ve kendi köpeği Beast'in fotoğrafını ekleyen Zuckerberg, yapılan araştırmalarda çalışan anne babaların yeni doğan bebeklerinin yanında olmasının önemine işaret ederek Facebook'un bu konuda hassas davrandığını, hem çocuklar hem de aileler için bunun daha iyi olduğunu ifade etti. 40 yaş altı zenginler listesinde 46.9 milyar dolarlık servetiyle dünya birincisi olan Zuckerberg'in mesajı işte şöyle:

Priscilla ve ben kızımızın gelişine hazırlanıyoruz. En sevdiğimiz çocuk kitaplarını ve oyuncakları topluyoruz... Ayrıca onun ilk aylarında nasıl vakit geçireceğimizi düşünüyoruz Bu tamamen kişisel bir karar ve ben kızım dünyaya geldikten sonra iki ay ebeveynlik izni almaya karar verdim...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *